Türkçe English

babadag canli izle
babadag canli izle

BABADAĞ
HAVA DURUMU

BABADAG
WEATHER CONDITION

+17
+17°
+
Babadag
Perşembe, 24
BİLGİ HATTI : 90 (252) 612 84 81 BABADAĞ UÇUŞA UÇUSLAR HERGÜN 06:00 - 19:05
ARASI YAPILMAKTADIR
INFO LINE : 90 (252) 612 84 81 BABADAG IS FLIGHTS EVERYDAY FROM 06:00 TO 19:05
babadag teleferik ihalesi
babadag teleferik ihalesi

BAŞKAN'IN MESAJI

 

Gözde turizm bölgesi olan Fethiyemize farklılık kazandırmak, turizm potansiyelini artırmak ve aynı zaman da kış turizmini de hareketlendirmek amacı ile 2000 yılının başlarında Babadağ Teleferik Projesi’nin geçekleşmesi için çalışmalar yapılmıştır. Ama bu proje bir türlü hayata geçirilememiştir. Yıllardan beri arzu ettiğimiz, bölge turizmine dinamizm kazandıracak Babadağ Teleferik Projesi 16 Haziran 2011 tarihinde Özel Çevre Koruma Kurumu tarafından yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkarılmış ve Babadağ Teleferik Projesi'nin hayata geçirilmesinin kapıları aralanmıştır.

 

Nitekim Babadağ’a teleferik yapılması konusunda ihale açılınca, uzun bir geçmişe sahip olan teleferik hayalinin gerçekleştirilmesi görevi için FTSO olarak amaç ve ilkelerimiz doğrultusunda öncelikle odamızın üyelerinin ihaleye katılması konusunda görüşmelerde ve girişimlerde bulunduk. Ancak üyelerimizin ihaleye katılmayacağının anlaşılması üzerine, Fethiyemiz için önemli bir proje olduğunu ve gerçekleştirilmesi için sağlam bir yapı ve güce sahip FTSO’nın bu misyonun başını çekmesinin gerekli olduğunu düşündük. Fethiyemiz için olmazsa olmaz olan Babadağ’a teleferik projesinin hayata geçirilmesi için, kısa bir sürede şirket kurulması için oda meclisinin onayı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli izinler alınarak %99’u Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’na, %1’i Ölüdeniz Turizmi Geliştirme Kooperatifi’ne ait olmak üzere, Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım ve Ticaret Ltd. Şti. unvanı ile şirketimizi kurduk. 16 Haziran 2011 tarihinde Fethiyemizin hayali olan teleferik projesinin gerçekleşmesi için ilk büyük adım olan İhale sürecini başarılı bir şekilde yöneterek katılan şirketimiz 500.000 TL + KDV kira bedeli ile ihaleyi kazandı.

 

Babadağ Teleferik Projesi’nin cennet Fethiyemiz için öneminin farkında olan bizler, dünyada Türkiyemizin, Türkiye’de Fethiyemizin turizmdeki yerini ve önemini artıracak, aynı zamanda bölge turizmine dinamizm kazandıracak ve kış turizmini de hareketlendirecektir. Finans, bürokrasi ve teknik bölümlerden oluşan çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Bugün gelinen noktada Babadağ Teleferik Projesi’nin güzergâh çalışmaları yapılmakta ve aynı zamanda güzergâhın onayı için bürokratik işlemler hızla gerçekleştirilmektedir. İzin/onay süreçlerinin ve buna paralel olarak finans çalışmalarının tamamlanması hedeflenmektedir. Her aşaması hazır olan projenin teleferik firmalarına ihaleye çıkarılması ve ihalenin tamamlanmasının ardından inşaatına başlanması planlanmaktadır.

 

Bir hayal ile yola çıkarak geldiğimiz bu günlerde hayalimizin gerçeğe dönüşmesi gibi önemli bir misyonu üstlenmenin gururu ve bilinci ile bölge ekonomisine katkı sağlayabilmek ve turizm getirilerini artırabilmek için var gücümüzle, bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

 

Saygılarımla.

Akif Arıcan

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Fethiye Güç Birliği Tur. Tan. Tic. Ltd. Şti.

 

Şirket Müdürü

 

  
 
Babadağı'ndan
haberdar olun